b_240_180_16777215_0_0_images_blog_094-csak-semmi-magia-01.jpegMáglyát rakott a 10/A!!

Máglyarakás

Hozzávalók:

6 db kifli
4 db alma
1 db rumaroma
1 db citrom
5 dl lekvár
4 db tojás
cukor

b_240_180_16777215_0_0_images_blog_094-csak-semmi-magia-02.jpegA tepsit kivajazzuk, megszórjuk zsemlemorzsával. A kifliket karikázzuk, az almából szeleteket vágunk és egy kicsit megpároljuk kevés lében. A tepsi aljára kiflit teszünk, majd rá az almát, enyhén cukrozzuk, kevés rum aromával meglocsoljuk, reszelt citromhéjjal megszórjuk és lekvárral zárjuk a sort. Még egy réteget készítünk. Sütőbe helyezzük, először 20 percig sütjük 180 fokon, majd a tetejére rakjuk a tojásfehérjehabot és 5 percig sütjük tovább. Forrón tálaljuk.

Jó étvágyat kívánunk!

Készítette: 10/A
Batyi Grasziela
Horváth Gabriella
Mata Tibor
Nagy Tamás

Húsleves

Hozzávalók:

1 kg sertéslapocka
2 db sárgarépa
2 db petrezselyemgyökér
1 db zeller
1 fej vöröshagyma
1 fej karalábé
¼ kelkáposzta

egész bors
250 g eperlevél

Hideg vízben felrakjuk főzni a húst. Ha felfőtt, lehabozzuk. Ízesítjük sóval és egész borsot adunk hozzá. Hozzáadjuk a zöldségeket, sárgarépát, petrezselyemgyökeret, zellert, vöröshagymát, karalábét, kelkáposztát. Epelevéllel tálaljuk.

Jó étvágyat kívánunk!

Készítette: 10/A