nyito 22005. szeptemberétől a MET fenntartásában működő iskolánk az érdeklődőknek, munkaidőben telefonon és személyesen egyaránt szívesen adunk tájékoztatást a következő tanévünkkel kapcsolatos képzésekről és kedvezményekről, iskolai célokról.

Nyílt napok:

2015. december 7. (hétfő) 8.00 órától 14.00 óráig

2016. január 12. (kedd) 8.00 órától 14.00 óráig

Kérjük, ha csoportosan érkeznek a tanulók a 47 / 332 007-es telefonszámon előzetesen tájékoztassa Bisztriczki János vagy Bujnóczki András kollégákat. Telefonos, vagy e-mailes egyeztetés alapján érdeklődőket 8-14 óráig a hét minden munkanapján fogadunk.

Szakközépiskola – 2016-os tanévtől: SZAKGIMNÁZIUM

A szakközépiskolába jelentkező 8 osztályt végzett tanulók a  9-12. évfolyamon az egységes kerettanterv szerinti közismereti képzés mellett szakmai elméleti és gyakorlati oktatásban vesz részt. A diákok a negyedik év végén szakmai érettségit tesznek. Ezután még egy évig tanulhatnak, amivel technikusi képesítést szerezhetnek.

Tanulmányi terület kódja: 100

• 4 évfolyamos, szakgimnáziumi kerettanterv alapján, az első idegen nyelv az angol vagy a német.
  • felvétel a tanulmányi eredmények alapján
  • megszerezhető szakképesítés:

v  szépészeti ágazati: gyakorló fodrász            felvehető létszám:      12 fő

v  vendéglátás-turisztika szakmacsoportban: vendéglátásszervező-vendéglős

felvehető létszám:     24 fő

• Katonai alapismeretek választható érettségi tantárgyként
  • enyhe értelmi fogyatékos, egyéb pszichés fejlődési zavar, btm nehézséggel küzdő tanulók is jelentkezhetnek

Szakiskola – 2016-os tanévtől: SZAKKÖZÉPISKOLA

A szakiskolák lesznek az új szakközépiskolák. A diákok három év után szakmunkás bizonyítványt szerezhetnek. Ezután ha választják, még két évig tanulnak, érettségit is tehetnek.

A szakiskola megkezdésének feltétele 8. évfolyam elvégzése,

• 3 évfolyamos, szakképzési kerettanterv alapján, idegen nyelv az angol nyelv
  • felvétel a tanulmányi eredmények alapján
  • megszerezhető szakképesítés:

v   építészet szakmacsoportban:           festő, mázoló, tapétázó

felvehető létszám:      12 fő

tanulmányi terület kódja: 230

v  mezőgazdaság szakmacsoportban

• mezőgazdasági gazdaasszony, falusi vendéglátó

felvehető létszám:      28 fő

tanulmányi terület kódja: 200

• kertész

felvehető létszám:      12 fő

tanulmányi terület kódja: 220

Felvételi eljárás rendje: Az általános iskola 8. évfolyamának félévi eredménye alapján
Felvételi vizsgára jelentkezés módja: nincs felvételi vizsga

Kollégiumi elhelyezést is tudunk biztosítani!

A bejáró tanulóknak meghatározott útvonalon ingyenes iskolabusz áll rendelkezésükre.

Intézményük képzési struktúrája megteremti tanulóink egyéni képességeinek és tehetségének a kibontakoztatását, délutáni emelt szintű szaktantárgyi foglalkozások keretében, illetve lehetőséget biztosítunk felzárkózó és korrepetáló kiscsoportos foglalkozások biztosítása azok számára, akik ezt bármelyik tantárgyból igénylik.  Emellett biztos alapot nyújt a továbbtanuláshoz, a felsőoktatási intézményekbe való helytálláshoz és a munkaerőpiacon történő érvényesüléshez.

A tanulás mellett a szabadidő hasznos eltöltését, az önálló életre való felkészülést is segítjük!

Wesley János Családi Napközi, Óvoda, Általános Iskola,

Szakképző Iskola és Kollégium

OM azonosító: 200659

Intézményvezető: Szabó László

Jelentkezési határidő: 2016. február 12.

a központilag kiadott, egységes jelentkezési lapokon

Felvételi lapok postázási címe:

3882 ABAÚJKÉR, RÁKÓCZI ÚT 8.

Pályaválasztási felelősök, akiknél érdeklődni lehet:

Szakközépiskola - SZAKGIMNÁZIUM:

Bisztriczki János

Szakképzés - SZAKKÖZÉPISKOLA:

Marci Tibor

3882 Abaújkér, Rákóczi utca 8.

Telefonszám: 47 / 332 007